Üsküdar Su Tesisatçısı

E-Posta Adresimiz [email protected]

Telefon Numaramız 05327657308

Ferah Su Kaçağı Tespiti

Ana Sayfa » Su Kaçağı Tespiti » Ferah Su Kaçağı Tespiti

Ferah Su Kaçağı Tespiti

Tüm mahalle ve semtlerde olduğu gibi Ferah Mahallesinde de evlerin, binaların tesisatında yıllarca kullanımdan sonra aşınma ve delikler oluşmuştur. Bunun sonucunda su kaçağı problemleriyle karşılaşılır. Bu nedenle Ferah su kaçağı tespiti yapan firmalara ihtiyaç duyulur. Bu ihtiyacın isabetli bir şekilde karşılanması noktasında firmamız her zaman geniş kapsamlı bir hizmetin merkezinde yer alır. Böylece tüm Ferah bölgesinde etkili bir seviyede su kaçak tespiti hizmetinin sunulması da mümkün hale gelir.

Peki, su kaçağı nedir ve nasıl meydana gelir? Musluklarımıza gelen temiz sular veya giderlere döktüğümüz pis sular borulardan geçerler. Bu borular bazı nedenlerle aşınıp çatlayabilir veya delinebilir. Borudan geçen suyun, oluşan çatlaklardan dışarıya sızmasına su kaçağı denir. Borunun eskimiş olması, paslanması veya tıkanması, bu sorunun sebeplerinden biri olabilir. Elbette bu problem sadece evlerde değil, su tesisatının olduğu her yerde görülebilir. Özellikle eski binalarda çok sık rastlanan bir durumdur.

Ferah Su Kaçağı Tespiti Firması

Yaşadığımız veya çalıştığımız binalarda su kaçağı fark edebilirsiniz. Böyle bir durumda aksatmadan bir Ferah su kaçağı tespiti firması ile irtibata geçmelisiniz. Aksi takdirde daha ciddi sorunlarla karşılaşmanız olası bir ihtimaldir. Yardım istediğiniz firma yetkilileri dikkatli ve özenli bir şekilde kaçağı tespit ederek tamir edecektir. Böylece su kaçağı tespiti konusunda oldukça nitelikli bir hizmetin alınması da mümkün hale gelecektir.

Su kaçağının nerede oluştuğu eskiden tahminle bulunurdu. Yani su damlayan veya küflenen yere bakarak, borudaki çatlak yer bulunmaya çalışılırdı. Dıştan belirtisi olmayan kaçak durumlarında ise yer tespiti oldukça zordu. Fakat günümüzde çok teknolojik aletler ve yöntemlerle nokta atışı tespitler yapılmaktadır. Termal kameralar, kameralı tespit cihazları, akustik dinleme cihazları ve nemölçerler kaçak tespitinde kullanılan aletlerdir.

Ferah Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Kaçağın fark edilmesiyle yetkili firma arayışı ve bazı sorular insanların kafasına takılabilir. Bu gibi durumda müşterilerin merak ettiği konulardan biri de Ferah su kaçağı tespiti fiyatları olmaktadır. Elbette bu tarz sorunların farklı boyutları ve farklı çözümleri bulunmaktadır. Bu yüzden fiyat konusunda da değişiklikler olacaktır. Kullanılacak aletler ve hasarın büyüklüğü fiyatta etkili olur. Fakat bunları düşünerek kendiniz tamir etmeye veya sorunu göz ardı etmeye çalışmamalısınız.

Kişilerin kendi başına bu sorunun üstesinden gelmesi mümkün değildir. Tamiri de ihmal ettiğiniz takdirde daha ciddi sorunlar oluşabilir. Size daha fazla maddi ve manevi zarara uğratacak olan bu sorunları kısaca şöyle sıralayabiliriz;

  • Sızıntı, sıcak veya soğuk su borusunda olabilir. Bu durumda o sudan yararlanamazsınız.
  • Kullanmadığınız suyun parasını fazladan ödersiniz.
  • Duvarların boyası ve sıvası dökülür.
  • Suyun sızdığı duvar veya tavan küflenir.
  • Alt komşunuzun evine de sızarak tavanına zarar verir. Bu durumda komşunun maddi zararını da siz karşılamak zorunda kalabilirsiniz.
  • Eğer kaçak bodrum katta ise binanın temeline zarar verir.

Görüldüğü üzere su kaçağı sorununun varlığı yaşam alanlarında pek çok farklı sorunu da beraberinde getirmektedir. Bundan dolayı su kaçağı sorunun seri bir şekilde tespit edilmesi ve giderilmesi şarttır!

Üsküdar Ferah Su kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespitinde müşterilerin önem verdiği şeylerden birisi duvarların az kırılmasıdır. Yani tespit ve tamirin az hasarla sonuçlanması istenir. İşte bu bağlamda Üsküdar Ferah su kaçağı tespiti firmalarından biri olarak imdadınıza yetişeceğiz. İstediğiniz hizmeti sağlamak bizim en önemli görevimizdir. Duvarlarınızda daha az yer açarak ve en hızlı şekilde kaçak tespiti ve tamiri yaparız.

Günümüzde teknolojik aletler kullanılarak suyun sızdığı yer tespit edilir. Eğer kaçak, temiz su tesisatında oluştuysa, akustik dinleme cihazı kullanılarak tespit yapılır. Boruların geçtiği yerler bu cihazla dinlenir ve suyun akış sesinden kaçak olan nokta bulunur. Atık su borularındaki kaçağın tespit edilmesi için genelde kameralı cihazlar kullanılır.

Yaklaşık 20 metre uzunluktaki çelik bir hortumun ucunda bulunan minik kamera, borunun içine salınır. Görüntü ekranından tespit edilen çatlak, büyük bir kırık oluşturmadan tamir edilir. Son olarak eğer kaçak, sıcak su borusunda oluştuysa termal kameralar ile borunun geçiş noktaları görülür. Ardından yine akustik dinleme cihazıyla bulunup onarılır. Ferah su kaçağı tespiti hizmeti veren firmamız bu aletleri kullanarak kırmadan su kaçağını tespit etmeyi amaçlar. Böylelikle az zararla siz müşterilerimizin sorununu gideririz.