Üsküdar Su Tesisatçısı

E-Posta Adresimiz bilgi@uskudartesisat.com

Telefon Numaramız 05327657308

Beylerbeyi su kaçağı tespiti

Ana Sayfa » Su Kaçağı Tespiti » Beylerbeyi su kaçağı tespiti

Beylerbeyi, İstanbul’un Üsküdar ilçesinde yer alan bir semttir. Su kaçağı tespiti, evlerin ve iş yerlerinin sağlıklı bir şekilde kullanılması için önemlidir. Su kaçağı sorunu, ciddi hasarlara neden olabilir ve aynı zamanda su faturasının da yükselmesine sebep olabilir.

Su kaçağı tespiti, uzmanlık gerektiren bir konudur ve çoğu zaman profesyonel yardım almak gerekir. Beylerbeyi gibi İstanbul’un yoğun yerleşim yerlerinde birçok su kaçağı tespit ve onarım hizmeti sunan firma bulunmaktadır.

Su kaçağı tespiti yaparken, öncelikle su sızıntısının kaynağı belirlenmelidir. Bu amaçla termal kameralar, dinleme cihazları ve benzeri araçlar kullanılır. Su kaçağının kaynağı belirlendikten sonra, onarım işlemine geçilir.Ahmediye Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti ve onarımı, doğru ekipman ve deneyimli personel tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde, sorun daha da büyüyebilir ve daha ciddi hasarlara yol açabilir.

Özetle, Beylerbeyi gibi yerleşim yerlerinde su kaçağı sorunuyla karşılaşıldığında, profesyonel yardım alınması önerilir. Uzmanların yardımıyla su kaçağı tespit edilir ve onarımı yapılır. Böylece hem su faturası düşürülür hem de evler ve iş yerleri sağlıklı bir şekilde kullanılır.

Su kaçağı bazen ani olarak meydana gelebilir. Bazı durumlar da önceden kendini belli edebilir. Bunun için evinizi gözlem altında tutmanız ve kendi evinize ve alt komşunuza hasar vermemek için durumu ihmal etmemeniz gerekir.

Su kaçağının belirtileri nelerdir?

  • Duvarda kabarma veya renk değiştirme
  • Parkede kabarma
  • Duvarda veya tavanda rutubet ve renk değişimi
  • Seramik yüzeylerin derz aralarında pamuklaşma
  • Su faturasının rutin gelen tutardan çok yüksek gelmesi
  • Evde su kullanımı olmadığı halde su sayacının ibresi dönüyorsa su kaçağının belirtisidir.

 

Bazı ev sahipleri alt komşusundan gelen şikayet üzerine kendi evlerinde su kaçağına ilişkin bir belirti olmadığı için durumu kabullenmemektedir. Su kaçağı olan dairede duvar ya da seramik yüzeyinde belirti göstermedende alt kata sızabilir.

Su sızıntısı nasıl anlaşılır sorusunun en net cevabı kameralı su kaçağı tespiti olacaktır. Su kaçağı tespiti mutlaka uzman kişiler tarafından cihazlar ile yapılmalıdır. Cihazları olmayan tahminlere göre yapılan su kaçağı tespitinde alınan neticeler doğru olmayacaktır.

Bu konu hakkında bilmeniz gereken en önemli husus su tesisatınızın hangi güzergahta olduğunu bilmekten geçer. Eski tip binalarda çok görülmese bile yeni yapıların bazılarında su tesisatı boruları tavandan yapılarak iniş ağızları bırakılmaktadır. Şayet tesisatınız böyle ise su kaçağının kendi dairenizde olma olasılığı da vardır.

Duvardan su sızıntısı varsa ve su tesisatınız yukarıda anlatıldığı gibi tavan kısımdan döşenerek yapıldıysa vakit kaybetmeden su sayacınızın vanasını kapatınız ve su akıntısının kesilip kesilmediğini kontrol ediniz. Burada en önemli konu su sayacınızın vanasının sağlam olmasıdır. Vanayı kapattıktan sonra evdeki musluklardan birini açarak suyun kesilip kesilmediğini kontrol edebilirsiniz.

Duvardan akan suyun kendi dairenizden olmadığına kesin kanaat getirdiyseniz elektrik tesisatınızın ve ev dekorasyonunuzun zarar görmemesi için üst komşunuzla irtibata geçiniz. Vakit kaybetmeden uzman su tesisatı ve su kaçağı servisi ile irtibata geçiniz.

  • Soru SorTelefon Et
    Usta Elektrikçi su tesisatçısı